Stil Sahibi Yaşam Alanları! Ev ve Ofislerinize Özel Tasarımlar
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Köşe Koltuk Renkleri - Evleriniz İçin En Moda L Koltuk Renk Seçenekleri!

Göz Alıcı Salonlar İçin Doğru Renk Kombinleri İle Köşe Koltuk Dekorasyonu

Salonlarınıza uygun bir modelde köşe koltuk takımı bulmak ev dekorasyonlarınız için önem arz etse de bütün bir şıklık yakalayabilmesi için aynı zamanda köşe koltuk renkleri diğer mobilya ve aksesuarlarınızla uyumlu olması gerekir. Köşe koltuk renk kombinleri son yıllarda farklı trendleri yansıtsa da renkli köşe koltuk takımları uyumlu renklerle döşenmiş evlere harika bir şıklık katıyor. 

Evinizi yeniden dizayn ediyor olabilirsiniz ya da yeni mobilyalarla bir salon düzenliyor olabilirsiniz. Bunun için köşe koltuk takımı modelleri arasından seçim yaparken renk seçenekleri aklınızı karıştırıyorsaL koltuk renkli kombinlerle ev dekorasyonu nasıl yapılır biraz daha yakından bakalım.

L koltuk renkleri ve zengin duran, göz dolduran salonlar için renkli köşe koltuk takımları ile hangi renk aksesuar ve duvar boyalarını kombinleyebilirsiniz fikir sahibi olmak ve ev dekorasyonunda renk kullanımının püf noktalarına hakim olmak için yazımızı okumaya devam edin!

Salonlarınızda Doğru Kontrastı Yakalayın!

Köşe koltuk modelleri kullanan ev sahiplerinin en çok dikkat ettiği kriterlerden bir tanesi koltuklarını doğru bir noktaya yerleştirmek olsa da bir oturma grubu ya da köşe koltuk takımı ancak doğru renk seçeneklerini tarzınıza göre bir arada kullanımınızla kendini öne çıkarır ve salonunuzun görünümünü zenginleştirir. 

Bunun için aslında köşe koltuk renkleri ile yapabileceğiniz ev dekorasyonu kombinlerini bilmeniz ve bu kolaylıktan yararlanmanız gerekmektedir. L koltuk renkleri ürün yelpazesi açısından geniş seçenekler sunsa da kırlentleriniz ve koltuk önüne koyacağınız şık sehpalarınızın da gözü yormayacak bir renk uyumu yakalaması gerekiyor.

Nasıl yani? Salonlarınızda doğru renk kombinasyonları yakalamak için köşe koltuk takımı renkleri ile kırlentleriniz ve duvar boyanız için örnekler verelim:

Açık renk duvar renkleri: Canlı renkli köşe koltuk modelleri ve soft tonlarda kırlent modelleri uyum sağlayabilir. Örneğin pastel mavi tonlarda bir salon boyanız varsa özellikle zıt renk olan turuncu köşe koltuk modelleri harika bir karşıtlık ile gayet enerjik bir salona sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer canlı renkleri sevmiyorsanız, açık gri, ekru ve bej gibi duvarı ve seçtiğiniz L koltuk modelini renk açısından ayıracak renkleri seçebilirsiniz. 

Köşe Koltuk Gri Renk Paleti

gri renk nispeten nötr bir renk sayılabilir. Köşe koltuk renk kombinleri yapmak isteyenler için söyleyebiliriz ki en kullanışlı ve renk uyumunun kolayca yapılabileceği köşe koltuk renkleri gri renkli köşe koltuk modelleri denilebilir. Bunun nedeni, kırlentleriniz isterseniz canlı ve parlak renklerde olsun, isterseniz daha sakin renk tonlarını seçin köşe koltuk gri modelleri ile tüm renkler salonunuza uyum sağlayacaktı. Ancak bu aşamada seçtiğiniz gri köşe koltuk modelleri veya oturma gruplarının salonlarınızın duvar rengi ile çakışmamasıdır. Koyu ve açık renklerin bir arada uyumlu kullanılmasına dikkat etmelisiniz. 

Köşe Koltuk Lacivert Renk Seçenekleri

Lacivert, ev dekorasyonu için hem kombinlenmesi en zor hem de en keyifli renk seçeneklerinden biridir. Köşe koltuk renkleri açısından ise lacivert kullanım kolaylığı ve temiz görünümü le oldukça tercih edilmektedir. Dolayısıyla L koltuk renkleri arasından lacivert modelleri seçmek sizlere uzun süreli kullanım sunabilir.

Peki, L koltuk modelleri için lacivert renk nasıl kombinlenebilir? İster mavi tonlarıyla döşediğiniz salonunuzu ton sür ton yaparak köşe koltuk lacivert rengini öne çıkarabilir ya da isterseniz açık tonların hakim olduğu minimal ev dekorasyonunuzda lacivert köşe koltuk modelleri ve L koltuklarınıza uyumlu kırlentleri odak noktası yapabilirsiniz. Zıt renklerin gücünden yararlanmak isteyenler turuncu tonlarını kullanabilirken daha sade bir çizgiyi benimseyen ev sahipleri bej, açık mavi, lacivert, beyaz gibi renk seçeneklerini değerlendirebilirler. 

L Koltuk Bej Rengi İle Sade ve Şık  Salonlar

Özellikle son yılların ev dekorasyonları için oldukça tercih edilen bej tonları köşe koltuk renkleri arasında da oldukça popüler. Şık duruşları ve her ev dekorasyonu rengi ile kolayca uyum sağlamasıyla L koltuk bej rengi yeni nesil evlerde sıkça karşımıza çıkıyor. 

L koltuk renkleri arasından bej tercih yaptıysanız harika bir önerimiz bulunuyor: salonunuzu bej, ekru, acı kahve, toprak, camel ve bisküvi gibi renklerle dizayn edebilirsiniz. Tüm bu renk sakinliğini ise güzel bir canlı bitki ile bozarak hem bohem bir görünüm hem de şık bir ev dekorasyonu elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken L koltuk bej rengi ile bu renkleri kombinlemek! Acı kahve kırlentler ile köşe koltuk bej modelin harika duracağından eminiz!

[widget-131]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (533) 328 71 38