Stil Sahibi Yaşam Alanları! Ev ve Ofislerinize Özel Tasarımlar
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ev Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Farklı ve Dikkat Çekici Bir Dekorasyon İçin Öneriler

Ev dekorasyonu hem görsel hem de fonksiyonel öneme sahiptir. Küçük mekanları ferah gösteren, büyük alanları kullanışlı hale getiren tamamen dekoratif dokunuşlardır. Dolayısıyla ev dekorasyonu son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Renklerden aksesuarlara, koltuk takımlarından sehpalara kadar evin her noktasında işlevselliği ve görselliği göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Son yılların modası köşe koltuklardan duvarlarda pastel renklere, metal ayaklı sehpalardan ahşap kitaplıklara kadar birbirinden farklı dekorasyon fikirleri her zevke ve algıya hitap etmektedir. Peki bu senin trendi ne? Ev dekorasyon fikirleri neler? Hangi mobilyalarla hangi aksesuarlar kullanılır? Gelin, birlikte inceleyelim…

2022 Ev Dekorasyon Trendleri

Her yıl mobilya trendleri değişiyor, bir sene önceki tasarımlarla bu senenin tasarımları arasında uçurum olabiliyor. Dekorasyon fikirleri de tasarım trendlerine göre belirleniyor. Bu sene de son yıllarda olduğu gibi modern çizgiler hakim. Soft renkler, İskandinav mobilyalar, masif masalar yine trend bu sene.

  • Yatak Odaları

Ev dekorasyon fikirleri yatak odaları için modernlik ve şıklığı bir arada bulunduran önerilerden oluşuyor. Ancak son zamanlarda iç dolap hacimleri, çekmeceler, raflar, çekilebilir raylı parçalar modern teknolojiden faydalanılarak daha kullanışlı hale getirildi. Ağaç yatak başları ve gövdeleri oldukça moda. Aynı zamanda yatak başının hemen üzerindeki duvarda kontrast renkler, çiçekler ve çerçeveler kullanılarak sadece uyku için kullanılan alandan çok yaşam alanı olarak da kullanıma müsait oluyor.

  • Salonlar

Modern ev dekorasyon fikirleri olarak salonlarda kullanılan köşe koltukların artık vazgeçilmez olduğunu söylemek gerek. Özellikle genç nesil ve yeni evlenecek çiftler 2’li ya da 3’lü koltuk tercih etmiyorlar. Salonlarda ayrıca metal kitaplıklar ve metal ayaklı sehpalar da çok moda. Kontrast renkte berjerler, yemyeşil bitkiler, birbirinden farklı renklerde duvarlar da yoğun talep gören dekorasyon fikirleri arasında.

  • Mutfaklar

Ev dekorasyon fikirleri olarak mutfaklarınız için sizlere İskandinav tarzı sade, beyaz renklerde mutfak dolaplarını ve ahşap tezgahları önerebiliriz. Son zamanlarda yine tercih edilen dekorasyonlardan biri de dolapların zıt renklerde yapılırken LED ışıklandırmalarla süslenmesi. Mutfağınızı yenilemeyi düşünüyorsanız tercih edebilirsiniz.

  • Banyolar

Dekorasyon önerileri olarak banyolarda koyu tonların hakim olmaya başladığını, duşa kabin renklerinin daha çok siyah tercih edildiğini ve ışıklandırmanın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bitkiler, kokular ve mumlarla banyoları süslemek çok trend bir durum.

Modern Ev Dekorasyonu İpuçları

Herkesin dekorasyon algısı ve beğenileri çok farklı. Dolayısıyla evlerde de birbirinden farklı dekorasyonlar ortaya çıkıyor. Son zamanların ev dekorasyon fikirleri neler derseniz aşğıda sizler için bazı öneriler derledik.

  • Zıt Renkler

Dekorasyon fikirleri olarak zıt renklerin yine gündemde olduğunu söyleyebiliriz. Evin öne çıkmasını istediğiniz detaylarını ya da dikkat çekmek istediğiniz bölümlerini farklı duvar renkleri ya da eşyalarla sergileyebilirsiniz. Kullanacağınız duvar renklerinden zemin kaplamalarına ve halı desenlerinden aksesuarlara kadar çok fazla ayrıntı söz konusu olacaktır.

  • Metal Parçalar

Modern ev dekorasyon fikirleri arasında metal parçalar da ilgi odağı. Metal ayaklı sehpa ve masalar, kitaplıklar, lambalar sıkça tercih ediliyor. Metalin asaleti ile birbirinden farklı kombinler yapılabiliyor. Her mobilyaya ve ev dekorasyonuna metal parçalar uyum sağlıyor.

  • Şık Dresuarlar

Ev dekorasyon fikirleri 2022 yılı için konuşacak olursak küçük ev mobilyalarına odaklanıyor. Ev dekorasyon önerileri arasında evden içeri ilk girdiğinizde sizi karşılayacak zarif bir dresuarın olması da yer alıyor. Aksesuarlarla birlikte kullanılan dresuarlar evinizin daha hoş gözükmesini sağlıyor.

  • Ahşap Detaylar

Yaratıcı ev dekorasyonu için ahşabın klasik havasından yararlanabilirsiniz. Ahşap masa ya da orta sehpa, TV ünitesi veya ahşap ayaklı bir berjer, evinizde sıcak bir atmosfer oluşturabilir. Ahşap lambalar, metal parçalarla tavandan sarkan ahşap abajurlar modern ve dikkat çekici bir görüntü yakalamanızı sağlayacak.

  • Renkli Yastıklar

Pastel tonda koltuklar üzerine rengarenk yastıklar son zamanlarda çok moda. Dekorasyon önerileri olarak biz de salon koltuklarınızda renkli yastıklar kullanmanızı önereceğiz. Mekanınıza hareket katmak ve sıcak bir hava yakalamak için mutlaka renkli yastıklarla ev dekorasyonunuzu yapın.

Herkes evinde beğenilerine özgü renkler görmek ister, ilgi alanlarına göre eşyalarını seçer, kullanım kolaylığı ve konforla birlikte şıklık ister. Siz de eşyalarınızı özenle seçerken uygun fiyatların yanı sıra kaliteli materyallerle karşılaşma fırsatı bulursunuz. Dolayısıyla evinizi nasıl hayal ediyorsanız o şekilde dekore etmelisiniz. Modern ev dekorasyon fikirleri isterseniz biz buradayız…

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (533) 328 71 38