Stil Sahibi Yaşam Alanları! Ev ve Ofislerinize Özel Tasarımlar
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yeni Nesil Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Evlerinize Çağdaş Çizgiler Ekleyin!

Evlerin dekorasyonu ve tasarımları her geçen gün farklılaşıyor. Hem üretim teknolojilerinin gelişmesi hem de mobilya kullanım amaçlarının değişmeye başlamasıyla evler özgünleşmeye ve sadeleşmeye başladı. Yeni nesil ev dekorasyonu olarak adlandırılan bu durumda insanlar yaşam alanlarında modern çizgilerden ve sade renklerden yararlanmayı, aşırılıktan uzak durmayı tercih ediyorlar.

Peki yeni nesil ev dekorasyonu nedir? Modern ev dekorasyonu nasıl olur? Evinizi yeni nesil dekorasyon algısına göre nasıl düzenlersiniz? Yakından bakalım…

Evinize Modern Bir Dokunuşla Şıklık Kazandırın!

Ev dekorasyonunda hayalinizdeki görüntüye ulaşmak için birçok deneme yanılma yapmanız gerekebilir. Düşlediğiniz mutfaklara, salon ve banyolara kavuşmak sandığınızdan zor olabilir. Modern ev dekorasyonları için hem tasarım hem de malzeme bilgisine sahip olmanız gerekebilir. Bizim sizlere vereceğimiz öneriler ise;

Yere Yakın Mobilyalar Tercih Edin

Son zamanların trendi olan yere yakın yani zemine doğru düşük yüksekliğe sahip mobilyalar, estetik ve farklı havasıyla dikkat çekiyor. Yüksek mobilyaların modası yavaş yavaş geçtiği için yeni nesil ev dekorasyonu fikirlerinde bu tarz mobilyalar öne çıkıyor. Evlerin ferah ve konforlu olmasını sağlıyor.

Perde Yerine Stor Kullanın

Doğru bir şekilde yapacağınız perde seçimi, yeni nesil ev dekorasyonu için fazlasıyla bütünleştirici rol oynamaktadır. Yeni nesil dekorasyon ev tasarımlarında ise artık klasik perdelerin yerini stor perdeler almıştır. Dolayısıyla göz yorucu perdelerdense doğal renklerde storlarla mekanınızı daha şık hale getirebilirsiniz.

Metal Detaylar Kullanın

Yeni nesil ev dekorasyonu için olmazsa olmazlar metal mobilyalar. Metal sehpa, metal ayaklı masa, metal konsol, metal kitaplık, metal sandalye ve daha pek çok ev mobilyası evlerde muhteşem bir tarz yaratan ürünlerden oluyor. Ev dekorasyon fikirleri arayanlar için metal mobilya ve metal detaylı eşyalar kullanmalarını önerebiliriz.

Renkleri Yoğun Olarak Kullanmaktan Kaçının

Yeni nesil ev dekorasyonu için doğal renkler, pastel tonlar ön plana çıkıyor. Hem mobilyalarda hem de duvarlarda sadelik ön planda oluyor. Modern ev dekorasyon fikirleri arayanlar bu tarz sade renkleri kullanarak evlerinde konforlu ve ferah bir hava yaratıyorlar.

Ev dekorasyon tarzları birbirinden farklı olsa da son zamanların sadeliği, lüks mobilyalarla bir araya geldiğinde mekanda çağdaş bir görüntü oluşturmayı sağlıyor.

Ahşap Ayrıntılara Yer Verin

Ahşap her zaman vazgeçilmez bir dekorasyon unsurudur. Modern tarz ev dekorasyonu için de ahşap mobilyalar ve ahşap ayrıntılar olmazsa olmazdır. Ahşap masa ve sandalyeler, kitaplıklar ve sehpalar mekana sıcaklık ve renk katmaktadır. Yeni nesil ev dekorasyonu için de ahşap detaylarla çevrili mobilyalar, şıklığın yanında doğallığın da bir göstergesi olarak dikkat çekmektedir.

Metal ve ahşap birlikte kullanılarak göze hoş gelen bir görüntü yakalanabilir. Siz de evlerinizde yeni nesil ev dekorasyonu trendlerini kullanabilirsiniz.

Konforlu Ürünleri Tercih Edin

Modern tarz ev dekorasyonunda görüntüden çok işlevsellik ve konfor önemli. Sadece göze hoş gelen bir mobilya değil rahat kullanılacak, dayanıklı ve sağlıklı ürünler tercih edilmeli. Oturma grupları, köşe koltuklar ve yataklar için mutlaka konforlu ürün satın alın.

Doğallığa Önem Verin

Ev dekorasyon fikirleri arasında doğallık da tüm iç mimarlar ve tasarımcılar tarafından verilen önerilerden biri oluyor. İster klasik ister yeni nesil ev dekorasyonu için olsun evlerde doğallık yaşam alanını daha geniş kılıyor, sakinleştirici etki yaratıyor.

Yeni nesil ev dekorasyonu yapılırken az eşya, pastel tonları, canlı çiçekler ve ağaç mobilyalar kullanılarak ortamın havası değiştiriliyor.

Duvarlara Özen Gösterin

Son yıllarda duvarlara gösterilen özen arttı. Yeni nesil ev dekorasyonu olarak duvarların farklı renklerde boyanması, canlı bitkiler ve çerçevelerle süslenmesi örnek gösterilebilir. Tablo ve metal saatler dışında duvarlar üzerine geometrik çizimler yapılarak farklı renklere boyanması da söz konusu. Siz de ev dekorasyon fikirleri olarak bu tarzdan yararlanabilirsiniz.

Küçük Detaylar Büyük Değişimler Yaratır!

Yeni nesil ev dekorasyonu bahsettiğimiz gibi sadelikten yana. Büyük mobilyalar yerine mekanı kaplamayan eşyalar, göz yoran renkler yerine pastel tonlar, süslü aksesuarlar yerine sade detaylar yeni nesil ev dekorasyonu için vazgeçilmez unsurlardan.

Siz de az eşya ile şıklık arıyorsanız doğal renklerle çarpıcılıktan yanaysanız ev dekorasyon fikirleri ve önerilerimizden yararlanarak evinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Modern tarz ev dekorasyonu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (533) 328 71 38