Stil Sahibi Yaşam Alanları! Ev ve Ofislerinize Özel Tasarımlar
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mobilya Nasıl Alınır?

Mobilya Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Mobilya satın alırken evinize yeni bir ürün almanın heyecanıyla mağazaları gezerek tasarımını ve renklerini çok beğendiğiniz mobilyaları alıyorsunuz. Ancak büyük bir yanılgıya düştüğünüzü sonradan anlıyorsunuz. Malzemesini ve sağlamlığınızı kontrol etmediğiniz ürünler 1 – 2 ay sonra deforme olabiliyor ve bu durum maddi açıdan sizi zarara sokuyor. Bu ve bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için mobilya alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Mobilya nasıl alınır? Mobilya alırken dikkat edilecekler neler? Yakından bakallım…

Önceliğiniz Dayanıklılık ve Sağlamlık Olsun

Günümüzde yüzlerce mobilya üreticisi var. Hangi marka hangi malzemeleri kullanılıyor, güvenilir mi değil mi maalesef bilemiyoruz. Ancak mobilyanın marka olması dayanıklı olduğu anlamına gelmiyor. Bu nedenle mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında önceliğiniz üretim malzemelerinin dayanıklılığı ve sağlamlığı olmalıdır. Ünlü markalardan aldığınız eşyalarınız dayanıklı olmayabilir ya da fiyatını uygun bulduğunuz eşyayı bir süre sonra değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Mobilyaların Sertifikalarına Bakın

Mobilya nasıl alınır diyorsanız mutlaka sertifikalı olup olmadığına bakmalısınız. Mobilyalar gün boyu en çok temas ettiğimiz cisimler aslında. Bu nedenle mobilyalarda kullanılan cila ve boyalar sağlığa zararlı kimyasallar içerebilir. Temasla vücuda geçen bu kimyasallar sağlığa zararlı durumlar oluşturabilirler. Aynı şekilde mobilya kumaşlarındaki boyanın doğal olmaması da sağlığınızı tehlikeye atar. Bu nedenle doğal boya ve cila kullanılan, kanserojen madde içermeyen malzemeden yapılan mobilyaları satın alın. Ürünün bu konudaki sertifikalarını mutlaka isteyin. Mobilya satın alırken dikkat edilecekler arasında en önemlisi budur.

Mutfak Dolabı Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin!

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında vaktinizin çoğunu geçireceğiniz mutfakta kullanacağınız eşyalar için kullanılan malzeme de önemlidir. Mutfak dolaplarında kabarmayan ve rengi atmayan malzemenin kullanılması gerekir. Seçilen ahşaplar hakkında bilgi sahibi olmanız seçim yaparken sizi rahat ettirir. Çekmecelerde kullanılan menteşe ve ray sistemlerinin de dayanıklı olması ve ani çarpmalar için yavaşlatma sisteminin yer alması gerekir. Ayrıca ocak üstündeki kapakların deterjanla sık temizlenmeye uygun malzemeden olması gerekir.

Sandalye ve Koltuk Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin!

Sandalye ve koltuklar uzun süre kullanılan ev eşyaları olduğu için dayanıklı olmaları çok önemlidir. Özellikle sandalye ve koltukların ayakları güçlü olmalıdır. Ağaç kalitesi yüksek ve iyi monte edilmiş ayaklara sahip ve iskeleti sağlam ürünleri almalısınız. Mobilya alırken mutlaka sağlam malzemeli ürünler tercih etmelisiniz. Mobilya satış firmaları tarafından vaat edilen kalite ve güvencenin doğru olup olmadığını anlamak için mutlaka mobilyalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Banyo Alışverişi Yapacaksanız Bunlara Dikkat Edin!

Banyo eşyalarınızı alırken daha özenli olmanız gerekli. Sık sık temizlenmeye uygun ve hijyenik malzemeden üretilmiş olanları tercih etmelisiniz. Kir ve mikrop biriktirmeyecek eşyaları seçmelisiniz. Banyoda hijyen ve sağlık çok önemlidir. Bu nedenle mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler içinde en önemlisi sağlığa zararlı olmayan malzemeden üretilmiş banyo eşyalarını seçmek yer almaktadır.

İnternet Alışverişlerinizde Firma Sitesini İyice İnceleyin

Mobilya nasıl alınır diyorsanız internetten yapacağınız alışverişlerde mutlaka dikkatli olmalısınız. İnternet üzerinden mobilyalarını tanıtan firmaların web adreslerini iyice incelemelisiniz. Web sitelerinde ürün tanıtan bölümleri okuyarak malzemelerin dayanıklılığını ve kalitesini araştırabilirsiniz. Kumaş türlerini, rafların hangi ağaçtan üretildiğini öğrenerek aynı zamanda mağazada ürünü inceleyebilirsiniz. Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlilerden biri budur.

İnternet Alışverişlerinizde Kargo Güvenliğini Sorgulayın

İnternetten mobilya almak her ne kadar önerilmese de alışverişinizin daha kolay olmasını istiyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz. Ancak ürünün ne zaman kargoya verileceğini ve ne kadar zamanda teslim edileceğini bilmelisiniz. Ürünün size sağlam ve eksiksiz bir şekilde geleceğinden emin olduktan sonra alışverişinizi tamamlamalısınız. Mobilya almak çok kolay gibi gözükse de internetten mobilya satın almak için mutlaka önerilen firmalardan ürün almalısınız.

Garantisi Olan Eşyaları Alın

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında mutlaka garantisiz ürün almamak yer alır. Mobilyalarınızın garantili ürünler olmasına ve bu garantilerin uzun süre geçerli olmasına özen gösterin. Ürün satın aldığınız firmanın tamir ve bakımda uzman olup olmadığına dikkat edin.

Diğer Mobilyalarla Uyum Sağlamasına Özen Gösterin

Mobilya satın alırken yeni mobilyaların evdeki eşyalarla uyumlu olmasına özen gösterin. Renk ve stil uyumunu yakaladığınızda yaşanması daha keyifli bir alan oluşturacaksınız. Ayrıca misafirlerinizin göz zevkini bozmamış olacaksınız.

Mobilya satın alırken satış danışmanınıza ürünün tüm özelliklerini sormayı ihmal etmemelisiniz. Olası sorunlarla karşılaşmamak için tedbirinizi baştan almalısınız. Yanlış bir seçim yapmamak için:

 • Fiyat ve kalite uyumuna,
 • Markanın satış sonrası hizmetler sunmasına,
 • Markanın uluslararası kalite ve garanti belgelerinin olup olmamasına,
 • Ürünün kolay temizlenmesine,
 • Koltuk iskeletinin OSB veya kontrplaktan yapılmış ve fırınlanmış ahşap malzeme olmasına,
 • İskelet sisteminin sağlam ve sallanmayan bir yapıya sahip olmasına,
 • Tasarımların ergonomik olmasına,
 • Kumaş döşeme işçiliğinin hatasız olmasına,
 • Dikiş ve motif kalitesinin kusursuz olmasına,
 • Yapıştırmalarda kullanılan tutkalın kanserojen madde içermemesine,
 • Mobilyada kullanılan boya kalitesinin kusursuz olmasına,
 • Dolapların sürgülü kapaklarının sorunsuz çalışmasına,
 • Aksesuarların kullanışlılığına dikkat etmelisiniz.

Güvenmediğiniz Firmadan Mobilya Satın Almayın!

Mobilya nasıl alınır diyenler için güvendikleri ve sektörde adını duyurmuş, markalaşmış, müşterileri tarafından tavsiye edilen mobilya firmalarından mobilya almalarını öneririz. Ayrıca mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında mutlaka firmanın ürün çeşitliliği de olmalıdır. Farklı mobilya seçenekleri ile evinizi hayalinizdeki gibi döşeyebilirsiniz.

Bu hususlara özen göstererek hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de uzun süre kullanacağınız mobilyalar almış olursunuz. Bütçenizi boşa harcamayın ve sizi memnun edecek eşyalar alın…

Mobilya nasıl alınır, mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler neler, merak ediyorsanız ya da mobilya alırken tereddüt yaşıyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (533) 328 71 38