Stil Sahibi Yaşam Alanları! Ev ve Ofislerinize Özel Tasarımlar
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Konsol Üstü Dekorasyon Fikirleri - En Şık Evler İçin 5 Öneri

Evlerinizi Şık Bir Görüntüye Kavuşturun! – 5 Püf Nokta İle Konsol Dekorasyonu

Özellikle son yıllarda evler için kullanım alanı artan dolap ve saklama alanlarına ek olarak birbirinden şık konsol modelleri üretilmeye devam edilmektedir. Evlerin şık bir görünüme kavuşmasını sağlayan ve duruşu ile dekorasyon ürünlerinin en kullanışlılarından biri olan konsol modelleri özellikle şık salon tasarımları için oldukça tercih ediliyor. Ancak ev dekorasyonu yalnızca gösterişli konsol modelleri ve şık koltuk takımları almak ile bitmiyor… Konsol dekorasyonu, duruşuyla göz dolduran konsollarınızın ön plana çıkması için oldukça önemli kıstasların başında geliyor. 

Konsol üstü dekorasyon fikirleri, evlerini şık bir hale getirmek isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyenlerin en merak ettiği konuların başında geliyor. Konsol üstü nasıl dekore edilir, konsol üstüne ne konur sorularını yanıtladığımız bu yazımızda, sizlere birbirinden güzel konsol üzerine dekoratif objeler ile oluşturabileceğiniz konsol üstü dekorasyon seçenekleri sunuyoruz. 

Eğer siz de başarılı ve göz alıcı bir konsol üstü dekorasyonu yapmak istiyorsanız ve konsol üstüne aksesuar seçenekleri nelerdir bilmek istiyorsanız gelin, en şık konsol modelleri nasıl dekore edilir biraz daha yakından bakalım.

Şık Bir Konsol Dekorasyonu İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüzde birbirinden şık konsol modelleri üretiliyor. Her tarza hitap eden farklı yapılara sahip konsol çeşitleri aynı zamanda birbirinden farklı şekillerde de dizayn edilerek özgün bir görünüme kavuşturulabiliyor. Ancak doğru parçalar nasıl seçilir, en şık konsol modelleri ile konsol üzeri süs eşyaları nasıl kombinlenir bilmek isteyenler için bunu detaylarından biraz bahsedelim..

Konsol üstü nasıl dekore edilir kısaca şu şekilde maddeleyebiliriz;

  • Küçük ve büyük saksı bitkilerini kullanın
  • Duvar aynaları ile zengin bir görünüm kazandırın
  • Konsol üzerine dekoratif objeler koyduğunuzda bunları ortadan kenarlara doğru artacak şekilde yerleştirin
  • Kendinize bir renk paleti belirleyin ve bu renk paletine sadık kalın. Eğer öne çıkarmak istediğiniz bir renk olursa nötr tonlar üzerine bunları yerleştirebilirsiniz. Konsol üzeri süs eşyaları ton sür ton yapılarak yerleştirilmiş olabilir. 
  • Fazla simetri ya da fazla asimetri iyi değildir. Konsol çeşitleri salonlarınıza zenginlik katarken üzerinde bir yaşanmışlık ruhu da barındırmalıdır. Bu nedenle simetri ve asimetriyi dengeli kullanın.
  • Konsol modelleri; kapaklı, kapaksız, ahşap, metal, mermer ya da cam gibi farklı materyallerin birlikte kullanıldığı modellere sahip olabiliyor. Bu nedenle dekore ederken kullanacağınız konsol üzerine aksesuar seçeneklerinizi bu dokulara uygun seçmelisiniz. 
  • Her zaman bir odak noktası yaratın. Bir resim çerçevesi ya da bir saksı olabilir. Küçük lambalar da işinizi görecektir...

Genel hatları ile konsol çeşitleri ve konsol dekorasyonu için hangi noktalara dikkat edeceğinize değindikten sonra gelin biraz yakından bakalım ve sizlere konsol üstüne ne konur anlatalım!

En Şık Konsol Çeşitleri İçin Birbirinden Şık Konsol Üstü Dekorasyon Önerileri

Konsol modelleri farklı materyallerden yapıldığı gibi farklı tarzlara da hitap edecek dekorasyon akımlarına göre üretilebiliyor. Ancak tarzı ne olursa olsun en şık konsol modelleri ile yapılabilecek konsol üstü dekorasyon fikirleri temelde aynı noktada birleşiyor. Yalnızca kullanabileceğiniz konsol üstüne aksesuar modellerinin dokusu ve tarzı değişse de genel kurallar aynı denilebilir. 

Tarzınızı Gösterin – Simetri ve Asimetriden Yararlanın 

Konsol modelleri dekore edilirken evin ruhuna uyum sağlaması ve kendinize ait esintileri yansıtması oldukça önemlidir. Dolayısıyla, kendi kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtacak parçaları seçtiğiniz konsolun bölmelerine ya da üzerine yerleştirebilirsiniz. 

Ancak bunun yaparken simetri ve asimetrinin gücünü unutmayın. Çapraz yerleştireceğiniz iki adet süs eşyası ya da küçük bitki saksısı konsolunuzun oldukça şık görünerek öne çıkmasını sağlayacaktır. Klasik heykel örneklerinden esinlenerek ya da onların bizzat kopyalanmasıyla üretilen şık minik heykeller özellikle konsol dekorasyonu için çarpıcı bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. 

Renklerle Oynayın! – Aydınlatma Oldukça Önemli

Ahşap bir konsol seçmiş olabilirsiniz ya da metal ve mermerin birleştiği daha sert bir görünüme sahip olan bir konsol modeli hoşunuza gitmiş olabilir… Konsol çeşitleri öne çıkarılırken önemli olan materyale uygun renklerde konsol üstü aksesuar seçimi yapmaktır. Işık oyunları yapmak, lambaderler kullanmak ya da istediğiniz bir aksesuarı konsol dekorasyonu için kullanmak fark yaratacaktır. Tek yapmanız gereken, materyale ve konsol rengine uygun aksesuar modelleri seçmek.

Çarpıcı Bir Odak Noktası Bulun

Konsol modelleri her ne kadar çarpıcı olsa da konsol nasıl dekore edilir merak edenler için söylemeliyiz ki en önemli püf nokta bir odak noktası oluşturmaktır. Böylece konsol çeşitleri ile süslediğiniz evinizin en şık bölümü üzerine büyük bir saksı ya da vazo yerleştirdiğiniz ancak alt kısımlarını daha sade dekore ettiğiniz konsol köşesi olacaktır.

Dikey ve Yatay Görünümleri Beraber Kullanın

Özellikle duvara dayalı bir konsol köşesi istiyorsanız dikey ve yatay görünümleri birlikte kullanmalısınız. Neden mi? Göz algısı dikey ve yatay görünümleri daha farklı algılar bu da konsol dekorasyonu için çok daha etkileyici bir sonuç verir. Dolayısıyla, eğer dikey dekorasyon materyallerini seçtiyseniz duvar aynası olarak yatay bir ayna modelini tercih edebilirsiniz. 

Konsol Üzeri Aynalar Her Senenin Modası 

Konsol ve ayna ikilisi ev dekorasyonu için oldukça tercih edilen ve şık bir görünüm sunan dekorasyon materyalleridir. Dolayısıyla her ikisini bir takım ya da farklı görünümlere sahip şekilde kullanmak sizlere şık bir sonuç verecektir. Tercihinize göre dikdörtgen, kare, üçgen ya da yuvarlak ayna modelleri ile konsol dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. 

BYR Home’un Şık Konsol Modelleri İle En Tarz Konsol Dekorasyonları

Konsol çeşitleri her zaman her ev için tercih edilen, hem kullanışlı hem de evdeki boşluklarınızı dolduracak türden ev dekorasyonu ürünleridir. Konsollar türlerine göre birçok şekilde dekore edilebilse de en yaygın konsol dekorasyonu tercihi, birkaç şık konsol üzeri aksesuar seçeneği yerleştirmek ve sade ama şık bir görünüme ulaşmaktır. 

Konsol dekorasyonu en tarz konsol modelleri üzerinde kendini gösterir! BYR Home’un her tarza hitap eden ve her evin havasını değiştirecek metal konsol çeşitleri ve farklı materyaller kullanılarak üretilmiş konsol modelleri ile konsol dekorasyonu yapmaya 1 – 0 önden başlayabilirsiniz. Eğer siz de ev dekorasyonlarınızda konsol çeşitleri ve şık metal konsol modellerine yer vermek istiyorsanız; metal konsol modelleri ve konsol fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. 

[widget-132]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (533) 328 71 38