Stil Sahibi Yaşam Alanları! Ev ve Ofislerinize Özel Tasarımlar
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lambader Modelleri ve Kullanım Alanları

Aydınlatmayla Dekorasyon Sanatı - Işığı Dekorasyonlarınızın Bir Parçası Haline Getirin!

Söz konusu ev dekorasyonu olduğunda işin biraz fotoğrafçılığa benzediğini söyleyebiliriz. Eğer doğru ışığı yakalayamazsanız istediğiniz kareyi asla elde edemezsiniz! Bu kural, yaşam alanlarının dekorasyonunda da aynı şekilde geçerlidir. Neyse ki lambader modelleri hemen imdadımıza yetişiyor. Dekoratif lambader modelleri sayesinde hem odalarımızın aydınlatmasını istediğimiz şekilde kontrol edebiliyor hem de lambanın kendisinden de bir aksesuar olarak yararlanabiliyoruz.

Ancak elbette doğru şekilde kullanılmadığında lambader modelleri de evimiz için seçtiğimiz onca eşya arasında silikleşecek ve gerçek etkisini gösteremeyecektir. Peki dekoratif lambader modelleri ile neler yapabiliriz? Gelin, bu soruya birlikte yanıt vermeye çalışalım…

Doğru Aydınlatmayla İç Mekanların Güzelliğini Açığa Çıkarın! – Dekoratif Lambader Modelleri

Ev dekorasyonu yaparken belli bir alanı vurgulamak istediğinizde ışığın en güçlü yöntemlerden biri olduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Bu noktada ayaklı lamba şeklinde de adlandırılan lambader çeşitleri doğru açı, renk ve tasarımla yerleştirdiğinizde odalarınızın gizli kalan güzelliklerini açığa çıkarabilir. Örneğin; ikili koltuklarınızın birinin arkasındaki duvarda şık duvar tabloları mı var? Doğru bir ayaklı dekoratif lamba seçimi ile misafirlerinizin dikkatini bu tablolara çekebilir, oturma odanızın karakterine vurgu yapabilirsiniz.

Dekoratif lambader modelleri ile yapacağınız bu türden ufak dokunuşlar tıpkı fotoğrafçılıkta olduğu ışık hilelerini dekorasyonun içine katmanızı sağlar.

Çok Boyutlu Mekanlar Yaratın! – Dekoratif Lambader Çeşitleri

Ayaklı lambader modelleri hakkında konuşurken unutmamamız gereken bir diğer nokta da oda lambalarına göre çok daha yumuşak bir ışık sağlamalarıdır. Ampul üzerindeki perdelikler ışığın doğrudan gözünüze gelmesini engelleyerek aydınlatmanın göz yorucu olmasının önüne geçer. Bu da seçeceğiniz lambader modelleri ile kitap okuma köşeleri yaratabileceğiniz alanlar, kahve içerken kendinizle baş başa kalabileceğiniz çok boyutlu mekanlar yaratmanıza olanak tanır.

Dekoratif lambader çeşitleri ile yaşam alanlarınızı yalnızca basit bir ışık oyunuyla birbirlerinden ayırabilir, evinizde yeni huzur köşeleri oluşturabilirsiniz.

Ahşap Mı Metal Mi? Tarzınızı Seçin! – Dekoratif Lamba Modelleri

Ayaklı dekoratif lamba modelleri arasında seçim yaparken işin yalnızca aydınlatma boyutuna değil, aksesuar boyutuna da odaklanmalısınız. Her ne kadar lambader modelleri en azından ışığın açık olduğu anlarda daha çok gösterdiği yere vurgu yapsa da kendisinin de göz alıcı bir nesne olduğunu unutmayın! Bu nedenle ev mobilyalarınızla uyumlu lambader modelleri seçmeli, göze tuhaf gözüken tezatlardan kaçınmalısınız.

Bu noktada son yıllarda öne çıkan iki modelden özellikle bahsedebiliriz. Ahşap lambader modelleri genellikle vintage ve country dekorasyonlarda karşımıza çıkarken metal lambader çeşitleri ile ise modern ve avangart yaşam alanlarında karşılaşıyoruz.  Biraz daha ağır gözüken ahşap lambader çeşitleri açıkçası metal lambader modellerine kıyasla kombinlenmesi daha zor bir aksesuar. Yine de diğer mobilyalarınız daha klasik ve hantal çizgilere sahipse ahşap lambader modelleri iyi bir kurtarıcı olabilir.

Yaşam Alanlarına Özel Çözümler – Hem Bütçenizi Koruyun Hem Hayalinizdeki Evi Yaratın!

Kabul edelim, söz konusu ev dekorasyonu olduğunda her aşamada karşımıza yeni bir sorun çıkabiliyor. Özellikle hazır mobilyalar ve ev eşyalarıyla dekorasyon yapmaya kalkıştığınızda her an ekstra bir masrafa hazır olmalısınız. Gerçek bir kaos değil mi?

Bunun yerine evinize özel çözümlerle hayalinizdeki dekorasyonu hayata geçirmeye ne dersiniz? Lambader modelleri başta olmak üzere eviniz için en ideal dekoratif çözümleri üretiyor, modern üretim bantlarıyla hayallerinizi hızlıca hayata geçiriyor, bütçe dostu fiyatlarla yaşam alanlarınızı baştan yaratıyoruz..

[widget-134]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (533) 328 71 38